Bringapályák
A Síaréna Vibe Park felújított pályákkal várja a hegyi kerékpározás szerelmeseit!
A Síaréna Vibe Park felújított pályákkal várja a hegyi kerékpározás szerelmeseit!
A fekete pálya a már korábbról ismert OB pálya, újításokkal, megerősítésekkel, tempós szakaszokkal.
A két nomád nyom pedig régebbi nyomokból került kialakításra épített kanyarokkal, ugratókkal, élvezetes, ritmusos bringázást lehetővé téve.
A pályák a felvonó tetejétől könnyen elérhetőek, ahogy kiszállsz, már gurulhatsz is a rajt felé.
Az adottságoknak köszönhetően a pályák kombinálhatóak, vagyis elindulsz a DH pályán, bekapcsolódhatsz az N2-es pályába, ami összeköttetésben van az N1-essel, így egy körben mindhárom pálya egyes szakaszait kipróbálhatod, de végig is gurulhatsz mindegyiken külön-külön.
A felvonónak köszönhetően egész napos és változatos szórakozást garantál mindenkinek, aki vágyik egy kis lejtőzésre, legyen az akár gyakorlott montis vagy profi DH-s.
Fontos információk
Esős, sáros időben hozzatok magatokkal zsákot, takaró anyagot, amiket magatok alá téve megőrizhetitek a libegő üléseinek tisztaságát. (Ha otthon felejtenétek, jegypénztárunkban meg is vásárolhatjátok a takaró zsákot.)
A HEGYI KERÉKPÁROZÁS KOCKÁZATA
A hegyi kerékpározás sportágspecifikus veszélyekkel jár. A Síaréna Vibe Park bringapálya nyomvonalait használóknak tudniuk kell és tudomásul kell venniük, hogy a nyomvonalakon való kerékpározás, illetve a sportág gyakorlása előre nem látható kockázatokkal jár. Még a lehető legnagyobb odafigyelés és a használati feltételek betartása sem garancia a hegyi kerékpározás kockázatmentes gyakorlására!
A kockázatok például a terep adottságaiból, természetes vagy mesterséges akadályokból, időjárási körülményekből, kerékpárkezelési hibákból vagy túlzott önbizalomból, esetleg más emberek hanyagságából, figyelmetlenségéből, egyéb járművek előfordulásából vagy állatok felbukkanásából, illetve más külső tényezőkből adódhatnak. A felsorolt kockázatok anyagi károkkal járó eséseket, (akár súlyos) fizikai sérüléseket okozhatnak. Ez nem csak a felhasználót vagy eszközeit érintheti, hanem más személyeket és tárgyakat is. A felhasználó felelős azért, hogy megfelelő biztosítást kössön a kerékpározással kapcsolatos kockázatokra (pl. felelősség, baleset, mentés stb.).
A pályát – a Házirend elolvasását és értelmezését követően – mindenki saját felelősségére használja! Vigyázz magadra a pályán, mert a figyelmetlenség problémát szülhet.
A liftnél, ha nem tudod feltenni a kerékpárt, kérj segítséget!
1
A pályán bukósisak használata kötelező! Bármikor eléd „ugorhat” egy fa, ha nem sikerül kikerülnöd a fejvédő megóv a sérüléstől. Fokozottan ajánlott továbbá térdvédő, könyökvédő és minden olyan 2 kiegészítő, amivel óvod magad a sérüléstől.
2
A sportolás sok fegyelmet kíván. Ennek megfelelően ittasan, tudatmódosító szer hatása alatt semmiképp se menj fel a pályára.
3
A biztonságos idótöltéshez elengedhetetlen a jó műszaki állapotú bringa. A hibás fék, a rossz váltó, a lapos gumi, a ferde kormány mind-mind a szórakozás ellensége.
4
Ha a tempódat és a pályatípust a tudásodnak megfelelően választod meg, akkor nem fogsz megijedni kanyarban, épített elemeken és mindig meg fogsz tudni állni.
5
Mindig jó irányba indulj el a pályán, csak belátható helyen állj meg és figyeld a táblákat, jelzéseket, hogy kerüld a balesetveszélyt. Fontos, hogy ne ész nélkül menj elsőre, a pályán lehetnek váratlan 6 akadályok. Gurulj egyet először, másodikra már lőheted!
6
Ha még nem múltál el 14 éves, csak szüleid felügyelete mellett mehetsz a pályára! Nekik is mondhatod, hogy ők is guruljanak egyet!
7
Vésd észbe, hogy mindig az elől haladónak van elsőbbsége, kivéve elinduláskor, mert akkor a hátulról érkezőnek.
8
Ahogy mindenhol, itt is óvd a környezetet, ne szemetelj, ne járj ki új nyomokat! A pályán pedig kerüld a burkolatot rongáló tevékenységet, eső után még fokozottabb figyelemmel.
9
A következők nem valók a pályára:
motor, kisállat, ló, távirányítós autó, és persze dinoszaurusz, kombájn vagy éppen dömper.
10
Tiszteld a többi erdőbe kilátogatót. Ha gyalogossal találkozol, mindig lassíts le a megfelelő sebességre, amivel nem veszélyezteted a másik 11 testi épségét.
11
Ha sérülést látsz, hívd a +36 70 381 9228-es telefonszámon
az üzemeltetőket, akik azonnal tudnak segíteni.
Ha nagyobb a baj, értesítsd a 112-t
12